Ognisko w Radomsku – Parafia Św. Lamberta BM, ul. Narutowicza 2

Parafia

kosciol_sw_lamberta_w_radomsku-168x220
Spotkania w Parafii Św. Lamberta w Radomsku, ul. Narutowicza 2 - w drugą sobotę każdego miesiąca. Rozpoczynamy o 18:00 Mszą Św. w intencji małżeństw w kryzysie, a po Mszy spotykamy się w salce obok kościoła.
W czwarty piątek każdego miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia - ramy czasowe jak wyżej.
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Stanisław Jaromi OFMConv.
Parafia Św. Lamberta Biskupa i Męczennika >>

Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Na kolejne spotkanie wraz z naszym opiekunem duchowym ks.Czesławem przybyło 14 osób. Podczas spotkania wysłuchaliśmy kazania ks.Piotra Pawlukiewicza na temat „Które z przykazań jest pierwsze”. Na podstawie kazania podjęliśmy próbę odpowiedzi m.in. na pytania: Co lub kto jest naszym Bogiem? Czy potrafisz przeciwstawić się złu w życiu drugiego człowieka? Zaproszenie na drugi ślub cywilny – jak byś postąpił/ła?

Nasza wspólnota zaistniała na radomszczańskiej pielgrzymce do Częstochowy dzięki Małgosi, która wybrała się na nią w Sycharowskiej koszulce. Na pielgrzymce była też druga osoba w naszej wspólnotowej koszulce, ale nie mamy z nią kontaktu – zapraszamy na nasze spotkania. 😉

Podczas spotkania ustaliliśmy, że od miesiąca września spotkania będą miały już swój stały czas – drugi piątek każdego miesiąca. Zdecydowaliśmy również spotykać się w ostatni piątek każdego miesiąca jako spotkanie Grupy Wsparcia. Na tych spotkaniach będą prowadzone luźne rozmowy wg potrzeb (można się wygadać, wypłakać, poszukać wsparcia duchowego, podzielić radościami i smutkami…). Spotkania te mają służyć również lepszej integracji naszej grupy.

Na dzisiejszym spotkaniu zainicjowane zastało stworzenie tzw. Grupy Pomocy Wzajemnej. Zadaniem grupy będzie wzajemna pomoc w trudnościach życia codziennego Sycharkom z naszego Ogniska.

W dniu dzisiejszym ruszyła również działalność naszej ogniskowej biblioteki. W swych zasobach posiadamy około 50 książek. Życzę miłej lektury.