Ognisko w Radomsku – Parafia Św. Lamberta BM, ul. Narutowicza 2

Parafia

kosciol_sw_lamberta_w_radomsku-168x220
Spotkania w Parafii Św. Lamberta w Radomsku, ul. Narutowicza 2 - w drugą sobotę każdego miesiąca. Rozpoczynamy o 18:00 Mszą Św. w intencji małżeństw w kryzysie, a po Mszy spotykamy się w salce obok kościoła.
W czwarty piątek każdego miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia - ramy czasowe jak wyżej.
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Stanisław Jaromi OFMConv.
Parafia Św. Lamberta Biskupa i Męczennika >>

Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

To już 5 lat…

7-mego kwietnia 2018 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Spotkaniu Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej „Sychar” w Radomsku. Spotkanie to miało uroczysty charakter, gdyż obchodziliśmy 5-tą rocznicę powstania naszego Ogniska.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 18-stej. Do Eucharystii posługiwały oprawą muzyczną jak i czytaniami, oraz modlitwą wiernych osoby z naszej Wspólnoty.

Następnie przeszliśmy do sali za plebanią, gdzie odbyło się Spotkanie. Rozpoczęliśmy modlitwą, a następnie podczas poczęstunku wysłuchaliśmy świadectw dwóch par, które wraz z Bogiem przezwyciężają – z coraz większym powodzeniem – swoje kryzysy małżeńskie.

Mieliśmy zaszczyt gościć nie tylko naszego Ogniskowego Opiekuna Duchowego – ks. Czesława, ale także Krajowego Opiekuna Duchowego Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” – ks. Pawła Dubowika, proboszcza Parafii Świętego Lamberta w Radomsku – ks. Antoniego Akrita, oraz ks. Stanisława – który także podzielił się z nami swoim duszpasterskim świadectwem. Przyjechał do nas także Lider całej Wspólnoty – Andrzej Szczepaniak. W sumie w spotkaniu uczestniczyło 29 osób.

Nie obyło się również bez rocznicowego tortu:

Wszystkim „Sycharkom” z serca dziękuję za zaangażowanie, trud i starania w zorganizowaniu zarówno oprawy muzycznej, czytań i śpiewu, poczęstunków, pomocy przy sali, sprzątaniu, fotografowaniu, koordynowaniu, i wszystkich innych działaniach, bez których to spotkanie nie mogło by się odbyć – oraz za uczestnictwo, świadectwa i niezłomną wiarę, że z Bogiem każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania!