Ognisko w Radomsku – Parafia Św. Lamberta BM, ul. Narutowicza 2

Parafia

kosciol_sw_lamberta_w_radomsku-168x220
Spotkania w Parafii Św. Lamberta w Radomsku, ul. Narutowicza 2 - w drugą sobotę każdego miesiąca. Rozpoczynamy o 18:00 Mszą Św. w intencji małżeństw w kryzysie, a po Mszy spotykamy się w salce obok kościoła.
W czwarty piątek każdego miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia - ramy czasowe jak wyżej.
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Stanisław Jaromi OFMConv.
Parafia Św. Lamberta Biskupa i Męczennika >>

Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W dniach 1-3 czerwca 2018 r. odbyły się w Porszewicach Ogólnopolskie Rekolekcje Wiosenne Wspólnoty Sychar. Bardzo liczna grupa osób z naszego radomszczańskiego Ogniska wzięła w nich udział.


Tematem rekolekcji prowadzonych przez ks. dr Jarosława Międzybrodzkiego była „Wierność, która boli”. Bardzo ciekawe spojrzenie, konferencje prowadzone z humorem i charyzmą, wspaniała atmosfera – to wszystko przyczyniło się do faktu, iż z całą pewnością można zaliczyć czas rekolekcji do bardzo dobrze spędzonego i wykorzystanego.

Wierność, która boli; Ryzyko miłości; Zatwardziałość serca; Jak rozeznać wolę Bożą – to tylko niektóre z zagadnień poruszanych na rekolekcjach.

Wiele z kwestii dzięki ks. Międzybrodzkiemu nabrało innego wymiaru ze względu na postawione stwierdzenia, pytania oraz ich wyjaśnieniu: „Jeśli Bóg przekracza nasze logiczne myślenie czujemy się bezradni”; „Perspektywa spojrzenia ludzka a boska”; „Jeśli Bóg dopuszcza cierpienie to cierpi razem z nami – nie jesteśmy w tym sami”; „Niemożność podejmowania decyzji zgodnych z wolą Bożą będąc w zniewoleniu”; „Czym nie jest wola Boża”; „Być tak blisko w relacji z Bogiem aby myśleć jak On”.

Rekolekcje będą również dostępne w formie nagrań wideo na stronie naszej Wspólnoty na jesieni tego roku.