Ognisko w Radomsku – Parafia Św. Lamberta BM, ul. Narutowicza 2

Parafia

kosciol_sw_lamberta_w_radomsku-168x220
Spotkania w Parafii Św. Lamberta w Radomsku, ul. Narutowicza 2 - w drugą sobotę każdego miesiąca. Rozpoczynamy o 18:00 Mszą Św. w intencji małżeństw w kryzysie, a po Mszy spotykamy się w salce obok kościoła.
W czwarty piątek każdego miesiąca odbywają się spotkania Grupy Wsparcia - ramy czasowe jak wyżej.
Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Stanisław Jaromi OFMConv.
Parafia Św. Lamberta Biskupa i Męczennika >>

Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W październiku (12-14 w Porszewicach – I termin; 26-28 na Górze Św. Anny – II termin) mieliśmy przyjemność uczestniczyć w jesiennych ogólnopolskich Rekolekcjach Wspólnoty Sychar – które zapowiadałem tutaj.

Większość z naszego radomszczańskiego Ogniska wybrała się na Górę Św. Anny. Droga minęła bez przeszkód a remont nawierzchni rekompensowały piękne widoki z malowniczo położonym w oddali Sanktuarium.

Czas rekolekcji był intensywnie wypełniony konferencjami. Ks. Marek Dziewiecki w bardzo przystępny i usystematyzowany sposób poruszał kolejne zagadnienia związane z tematem: „Pokonywanie kryzysu w małżeństwie i rodzinie”. Same wykłady zawierały w sobie wiele ciekawych, czasem znanych, ale nie nazwanych przez nas treści, niejednokrotnie wymagających refleksji.

„Bóg jest rodziną, wspólnotą kochających się osób”; „Pierwszym dobrem jest małżeństwo i rodzina, a największym grzechem – samotność”; „Miłość to nie naiwność, a uczciwość to nie szczerość”; „Obecność, ofiarność, czułość – kryzys zaczyna się kiedy zaniedbujemy okazywania miłości oraz wychowywania dzieci” – to tylko ułamek z przedstawionych i omówionych kwestii. Poruszane były także tematy uzależnień i schematu działania w nim, postępowania w sytuacjach trudnych, nawrócenia myślenia, zdrad małżeńskich oraz tego, jak zamknąć przeszłość, która ciąży.

W przerwach ciekawych i istotnych słów, jakie mieliśmy przyjemność usłyszeć była okazja do rozmowy, wypicia kawy i skosztowania słodkości. W jesiennym klimacie, niemal artystycznej aranżacji pięknie przygotowała i zadbała o kawiarenkę Hania.

Ks. Marek przywiózł również ze sobą książki własnego autorstwa, które można było nabyć (rozeszły się w kilka minut) oraz uzyskać autograf.

Czas Rekolekcji minął jak zwykle szybko, i w niedzielne popołudnie rozjechaliśmy się do domów. Organizatorom oraz uczestnikom – za ten dobry czas, za przygotowania, troskę i pomoc, za rozmowy i żarty – w swoim i całego Ogniska Radomsko imieniu z serca dziękuję! Do zobaczenia na wiosnę!